Kol Germe – Soyep Aesthetics
Soyep Estetik

Kol Germe Nedir?

Kol germe operasyonu üst kolun arka kısmındaki sarkmaların düzeltilmesini ve fazla yağın alınmasını sağlayan plastik cerrahi operasyonudur. Tıbbi terim olarak Brakioplasti operasyonu olarak da adlandırılır.

Kol Germe Niçin Yaptırılır?

Yaşın ilerlemesiyle derideki elastikiyet kaybının sonucunda üst koldaki deride gevşemeler ve sarkmalar meydana gelmektedir. Hızlı ve büyük oranda kilo kaybı da deride sarkmaya neden olmaktadır.

Bu sarkmalar estetik açıdan güzel bir görüntü oluşturmamakta, bireyde özgüven kaybı ve psikolojik sorunlara neden olmaktadır.

Kol germe ameliyatıyla üst koldaki fazla deri ve yağ alınmakta, deride gergin, sağlıklı ve estetik açıdan daha güzel bir görüntü oluşmaktadır. Bu da bireyin özgüvenini arttırmaktadır.

Kol Germe – Brakioplasti Ameliyatı Adayları Kimlerdir?

  • Yaşla kolda yağ birikmesi ve sarkma olan bireyler
  • Hızlı ve büyük miktarda kilo kaybı sonucu kolda sarkma olan bireyler

Kol germe operasyonunu 18 yaşını doldurmuş her birey yaptırabilir. Genellikle kol germe ameliyatı 40-50 yaşından sonra tercih edilmektedir.

Ameliyat Öncesi Muayene

Kol Germe (Brakioplasti) ameliyatı olmayı düşünen hasta adayları öncelikle uzman bir plastik cerrahtan görüş almalıdır. Soyep olarak biz muayene esnasında hastayla ilgili şu konuları gözlemlemekteyiz:

  • Hastanın ameliyatla ilgili beklentilerinin gerçekçiliği
  • Hastanın ruhsal sağlığı
  • Hastanın medikal geçmişi ve varsa hastalıkları
  • Hastanın varsa alerjileri
  • Hastanın kullandığı ilaçlar
  • Hastanın varsa sigara, alkol veya uyuşturucu kullanımı

Hasta adayı operasyondan önce sigara, alkol ve aspirin gibi kan sulandırıcıları bırakmalıdır.

Operasyonla İlgili Bilgiler

Bireyin kol derisi çok sarkık değilse bu bölgeye sadece liposuction uygulanabilir. Bu daha basit, ağrısız ve iz bırakmayan bir işlem olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Liposakşın’la (Liposuction) ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için Liposakşın sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer üst kol derisi çok sarkmışsa cerrahi işlem ve liposuction birlikte uygulanmaktadır. Üst kolun alt kısmında kesi yapılır. Kesinin boyu alınacak deri miktarına göre değişmektedir. Kesiyle birlikte alttaki dokular sıkılaştırılıp gerilir. Deri altındaki yağ hücreleri liposuction yöntemiyle alınır. Son olarak kesi bölgesine dikiş atılır ve operasyon tamamlanır.

Eğer hastanın liposuction ihtiyacı yoksa sadece bölgedeki fazla doku ve deriler alınarak germe işlemi tamamlanmaktadır.

Operasyon Sonrasında

Kol germe ameliyatı lokal veya genel anesteziyle yapılır. Lokal anesteziyle yapılan ameliyat sonrasında hasta aynı gün içinde taburcu edilir. Genel anestezi uygulanan hastaların ise hastanede 1 gece konaklaması gerekmektedir.

Ameliyattan sonra kolda şişme ve ağrı olabilir. Bu durumda doktorun tavsiye ettiği ağrı kesici kullanılmalıdır. Ağrı ve şişlikler bir süre sonra geçecektir.

Hasta yaklaşık 10 gün boyunca özel kol korsesi takmalıdır. Yaklaşık 1 hafta sonra hasta günlük rutin hayatına dönebilir, 2 ay sonra da spor yapmaya başlayabilir.

Operasyon Sürecine Genel Bakış

Operasyon süresi 1-3 saat arası
Hastanede Kalış Süresi 1 gece
Anestezi Lokal veya Genel
İyileşme Süresi 1 Hafta
Operasyonun Gerçekleştirileceği Hastane Acıbadem International Hastanesi
Tam Sonuç Alınması 3 ay
Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?