Yağ Enjeksiyonu – Soyep Aesthetics
Soyep Estetik

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu vücudun bir bölgesinden alınan yağ hücrelerinin alınarak başka bir bölgesine dolgu amaçlı enjekte edilmesi operasyonudur.

Yağ Enjeksiyonu Niçin Yaptırılır?

Yaşın ilerlemesiyle yüzde kırışıklıklar oluşmaktadır. Bu kırışıklıklar göz etrafı ve şakak, dudak etrafı, alın ve kaş bölgesinde oluşabilmektedir. Kırışıklıkların oluşması yüzde yaşlı ve mutsuz bir ifade oluşturmaktadır. Bu kırışıklıkla dolgu enjeksiyonuyla büyük oranda giderilmekte, birey daha dinç ve mutlu bir görünüme kavuşmaktadır.

Küçük memelere sahip kadınlar da dolgu enjeksiyonu sayesinde daha dolgun ve seksapel memelere ve görünüme sahip olabilirler. Bu da kadınların estetik açıdan daha çekici olmalarını ve özgüvenlerinin artmasını sağlamaktadır.

Düz kalçalı kadınlar da dolgu enjeksiyonuyla daha dolgun ve şekilli bir kalçaya sahip olabilmektedir. Kadınların fiziksel olarak en çekici bölgelerinden kalça bölgesinin daha dolgun ve şekilli olması, daha çekici bir estetik görünüme kavuşmalarını ve özgüvenlerinin artmasını sağlamaktadır.

Dudakları dolgunlaştırma veya elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek isteyen bireyler de dolgu enjeksiyonu yaptırabilirler.

Vücutta bulunan yağ hücreleri çok iyi dolgu malzemeleridir. Vücudun başka bölgelerinden (genellikle karın bölgesi) alınan yağ hücreleri yüz, meme veya kalça bölgesine enjekte edilerek dolgu olarak kullanılmakta, bireylerde estetik bir görünüm sağlamaktadır.

 

Yağ Enjeksiyonu Adayları Kimlerdir?

  • Kaş arası, alın, göz etrafı ve dudak etrafında kırışıklığa sahip olan bireyler
  • Küçük memeye sahip olan bireyler
  • Düz kalçaya sahip olan bireyler

 

Operasyon Öncesi Muayene

Yağ enjeksiyonu yaptırmayı düşünen hasta adayları öncelikle uzman bir plastik cerrahtan görüş almalıdır. Soyep olarak biz muayene esnasında hastayla ilgili şu konuları gözlemlemekteyiz:

  • Hastanın operasyonla ilgili beklentilerinin gerçekçiliği
  • Hastanın ruhsal sağlığı
  • Hastanın medikal geçmişi ve varsa hastalıkları
  • Hastanın varsa alerjileri
  • Hastanın kullandığı ilaçlar
  • Hastanın varsa sigara, alkol veya uyuşturucu kullanımı

Hasta adayı operasyondan önce sigara, alkol ve aspirin gibi kan sulandırıcıları bırakmalıdır.

 

Operasyonla İlgili Bilgiler

Yağ enjeksiyonu operasyonunda yağ alınacak bölgeye lokal anestezi yapılmaktadır. bu bölge genellikle karın bölgesi olmakla beraber uyluk, kalça veya üst kol bölgesi de olabilmektedir.

Anestezi sonrasında hastanın yağ hücreleri kanül dediğimiz özel çubuklarla liposuction yöntemiyle alınmaktadır. Bölgede kesi yapılmamaktadır. Liposuction ile ilgili daha fazla bilgiye liposuction sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Alınan yağ hücreleri fazla sıvıların alınması amacıyla saflaştırılma işleminden geçmektedir. Bu işlem çok önemlidir ve doğru yapılmazsa enjekte edilen yağ hücreleri zamanla ölmekte ve eriyerek kaybolmaktadır. Bu da operasyonun sonucunu başarısız kılar.

Bu işlem sonrasında yine özel kanüllerle yağ hücreleri istenen bölgeye enjekte edilmektedir.

 

Operasyon Sonrasında

Operasyon sonrasında ağrı ve şişme olacaktır. Bu ağrılar ve şişmeler birkaç gün içinde geçecektir. Ağrı kesici alınabilir.

1 gün sonra işe dönülebilir, 1 hafta sonra da egzersiz yapmaya başlanabilir.

Operasyon Sürecine Genel Bakış

Operasyon süresi Yaklaşık 1 saat
Hastanede Kalış Süresi Yatış Yok.
Anestezi Lokal
İyileşme Süresi 3-6 gün
Operasyonun Gerçekleştirileceği Hastane Acıbadem International Hastanesi
Tam Sonuç Alınması 2 hafta
Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?