Kalça Germe – Soyep Aesthetics
Soyep Estetik

Kalça Germe Nedir?

Kalça Germe, kalça bölgesinde zamanla oluşan fazla yağ ve sarkmış derinin alınarak bölgenin toparlanarak gergin bir hale gelmesini sağlayan plastik cerrahi operasyonudur. Son yıllarda özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kalça Germe Niçin Yaptırılır?

Yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmalarda hızlı kilo alıp verme, güneş ve bireyin genetik yapısı gibi dış faktörler de etkilidir.

Ciltteki sarkmalar ve yağlanmalar, özellikle kalça bölgesinde, estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Özellikle kadınlarda vücudun en ilgi çekici ve seksapel bölgelerinden biri olan kalça bölgesinde oluşan bu yağlanma ve sarkmalar özgüven eksikliğine ve psikolojik sorunlara yol açmaktadır.

Kalça germe ameliyatıyla bu bölgede daha gergin ve estetik bir görünüme kavuşulmakta, bireylerde özgüven artışı ve psikolojik sorunların giderilmesi sağlanmaktadır.

Kalça germe ameliyatıyla birlikte bölgedeki fazla yağ hücreleri liposuction ile eşzamanlı olarak alınabilir ve bölgesel yağlanmadan kurtularak daha da güzel bir görüntüye kavuşulmaktadır. Liposuction operasyonuyla ilgili daha fazla bilgiye Liposuction (liposakşın) sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Bu ameliyatla eşzamanlı kalçaya implant (silikon protez) veya yağ enjeksiyonu yapılarak daha dolgun bir kalça yapısına kavuşmak da mümkündür.

Kalça Germe Ameliyatı Adayları Kimlerdir?

  • Yaşla birlikte kalça bölgesinde ciltte sarkma ve yağlanma görünen bireyler
  • Hızlı kilo verme sonucu kalça bölgesinde sarkma görülen bireyler
  • Normal bir kilosu olan, ancak kalçada gergin ve daha estetik bir görüntüye sahip olmak isteyen bireyler
  • Liposuction ameliyatı geçirdikten sonra vücut elastikiyetinin az olmasından dolayı deride sarkma görülen bireyler

Ameliyat Öncesi Muayene

Kalça germe ameliyatı olmayı düşünen hasta adayları öncelikle uzman bir plastik cerrahtan görüş almalıdır. Soyep olarak biz muayene esnasında hastayla ilgili şu konuları gözlemlemekteyiz:

  • Hastanın ameliyatla ilgili beklentilerinin gerçekçiliği
  • Hastanın ruhsal sağlığı
  • Hastanın medikal geçmişi ve varsa hastalıkları
  • Hastanın varsa alerjileri
  • Hastanın kullandığı ilaçlar
  • Hastanın varsa sigara, alkol veya uyuşturucu kullanımı

Hasta adayı fazla kiloluysa ve/veya ameliyattan sonraki dönemde ciddi miktarda kilo vermeyi planlıyorsa kalça germe ameliyatı önerilmez. Kilolardan kurtulduktan sonra tekrar bir muayene yapılması önerilir.

Hasta adayı operasyondan önce sigara, alkol ve aspirin gibi kan sulandırıcıları bırakmalıdır.

 

Operasyonla İlgili Bilgiler

Kalça germe işlemi için hastanın kalça bölgesinde yatay bir kesi yapılmaktadır. Bu bölgedeki fazla deri ve yağ alınmaktadır. Daha sonrasında deri gerilmekte ve dikiş atılmaktadır.

Hasta talebi doğrultusunda bu operasyonla eşzamanlı olarak kalçaya implant (silikon protez) veya yağ enjeksiyonu ile dolgu da yapılabilmektedir.

Ayrıca kalça germe ameliyatı uyluk (Üst bacak) germe ameliyatıyla da sıklıkla eşzamanlı olarak yapılmaktadır.

 

Operasyon Sonrasında:

Kalça germe ameliyatı sonrasında şişme ve ağrı olabilir. Bu durumda ağrı kesici alınacaktır. Ameliyat sonrasında birkaç hafta dren takılmaktadır.

Ameliyattan sonra birkaç hafta boyunca destekleyici bir korse takılmaktadır. İlk ay çok fazla hareket edilmemesi önerilmektedir.

Kalça germe ameliyatı sonrası kalçada bikini bölgesine saklanacak şekilde yara izi oluşmaktadır. Bu yara izi mayo, bikini veya iç çamaşırının altına saklanmaktadır, dolayısıyla dışarıdan görülmesi güçtür. Tecrübeli ve yetenekli cerrahlar bu izleri daha iyi gizlerler. Ayrıca bu yaralar zamanla belirsizleşmekte, ancak tamamen kaybolmamaktadır.

Bu ameliyat sonrasında hasta, gergin ve estetik bir kalça görünüme sahip olmakta, hızlı kilo alıp verme durumları haricinde uzun süre bu görünüm devam etmektedir.

Operasyon Sürecine Genel Bakış

Operasyon süresi 2- 2,30 saat arası
Hastanede Kalış Süresi 1 gece
Anestezi Lokal veya Genel
İyileşme Süresi 10 Gün
Operasyonun Gerçekleştirileceği Hastane Acıbadem International Hastanesi
Tam Sonuç Alınması 4-6 ay arası
Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?