Bacak Germe – Soyep Aesthetics
Soyep Estetik

Bacak (Uyluk) Germe Nedir?

Bacak germe (uyluk germe), bu bölgede zamanla oluşan fazla yağ ve sarkmış derinin alınarak bölgenin toparlanarak gergin bir hale gelmesini sağlayan plastik cerrahi operasyonudur.

Bacak (Uyluk) Germe Niçin Yaptırılır?

Yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmalarda hızlı kilo alıp verme, güneş ve bireyin genetik yapısı gibi dış faktörler de etkilidir.

Ciltteki sarkmalar ve yağlanmalar, özellikle uyluk (Üst bacak) bölgesinde, estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Özellikle kadınlarda vücudun çok ilgi çeken ve seksapel bölgelerinden biri olan uyluk bölgesinde oluşan bu yağlanma ve sarkmalar özgüven eksikliğine ve psikolojik sorunlara yol açmaktadır.

Uyluk germe ameliyatıyla bu bölgede daha gergin ve estetik bir görünüme kavuşulmakta, bireylerde özgüven artışına ve psikolojik sorunların giderilmesine yardımcı olunmaktadır.

Bacak germe ameliyatıyla birlikte bölgedeki fazla yağ hücreleri de liposuction ile alınabilir ve bölgesel yağlanmadan kurtularak daha da güzel bir görüntüye kavuşulmaktadır. Liposuction operasyonuyla ilgili daha fazla bilgiye liposuction sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bacak (Uyluk) Germe Ameliyatı Adayları Kimlerdir?

  • Yaşla birlikte uyluk bölgesinde ciltte sarkma ve yağlanma görünen bireyler
  • Hızlı kilo verme sonucu uyluk bölgesinde sarkma görülen bireyler
  • Normal bir kilosu olan, ancak uylukta gergin ve daha estetik bir görüntüye sahip olmak isteyen bireyler
  • Liposuction ameliyatı geçirdikten sonra vücut elastikiyetinin az olmasından dolayı deride sarkma görülen bireyler

 

Ameliyat Öncesi Muayene

Uyluk (Bacak) germe ameliyatı olmayı düşünen hasta adayları öncelikle uzman bir plastik cerrahtan görüş almalıdır. Soyep olarak biz muayene esnasında hastayla ilgili şu konuları gözlemlemekteyiz:

  • Hastanın ameliyatla ilgili beklentilerinin gerçekçiliği
  • Hastanın ruhsal sağlığı
  • Hastanın medikal geçmişi ve varsa hastalıkları
  • Hastanın varsa alerjileri
  • Hastanın kullandığı ilaçlar
  • Hastanın varsa sigara, alkol veya uyuşturucu kullanımı

Hasta adayı fazla kiloluysa ve/veya ameliyattan sonraki dönemde ciddi miktarda kilo vermeyi planlıyorsa uyluk germe ameliyatı önerilmez. Kilolardan kurtulduktan sonra tekrar bir muayene yapılması önerilir.

Hasta adayı operasyondan önce sigara, alkol ve aspirin gibi kan sulandırıcıları bırakmalıdır.

 

Operasyonla İlgili Bilgiler

Uyluk (Üst Bacak) germe işleminde ise iç uyluk kısmı için kasıklardan uyluğun arka kısmına doğru kesi yapılır. Dış uyluk kısmı için ise kasıktan kalçaya doğru bir kesi alınır. Fazla deri ve yağ alınmakta, deri gerilerek dikiş atılmaktadır.

Uyluk germe ameliyatı esnasında hastanın talebi doğrultusunda eşzamanlı olarak kalça germe ameliyatı da sıklıkla uygulanmaktadır.

 

Operasyon Sonrasında

Uyluk (Bacak) germe ameliyatı sonrasında şişme ve ağrı olabilir. Bu durumda ağrı kesici alınacaktır. Ameliyat sonrasında birkaç hafta dren takılmaktadır.

Ameliyattan sonra birkaç hafta boyunca destekleyici bir korse takılmaktadır. İlk ay çok fazla hareket edilmemesi önerilmektedir.

Uyluk germe ameliyatı sonrası kasık bölgesinde yara izi oluşmaktadır. Bu yara izi mayo, bikini veya iç çamaşırının altına saklanmaktadır, dolayısıyla dışarıdan görülmesi güçtür. Tecrübeli ve yetenekli cerrahlar bu izleri daha iyi gizlerler. Ayrıca bu yaralar zamanla belirsizleşmektedir. Ancak tamamen kaybolmamaktadır.

Bu ameliyat sonrasında hasta, gergin ve estetik bir görünüme sahip olmakta hızlı kilo alıp verme durumları haricinde uzun süre bu görünüm devam etmektedir.

Operasyon Sürecine Genel Bakış

Operasyon süresi 2- 5 saat arası
Hastanede Kalış Süresi Maximum 1 gece
Anestezi Lokal veya Genel
İyileşme Süresi 10 gün
Operasyonun Gerçekleştirileceği Hastane Acıbadem International Hastanesi
Tam Sonuç Alınması 4-6 ay arası
Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?