Yüz ve Boyun Germe – Soyep Aesthetics
surgery_slide_01

Yüz ve Boyun Germe Nedir?

Yüz ve boyun germe, zamanla yaşlanan, elastikiyetini kaybeden ve sarkan deri, deri altı ve kas dokularının gerilerek derinin ve yüz ve boyun dokusunun daha genç görünmesini amaçlayan bir cerrahi operasyondur.

Niçin Yaptırılır?

Yaşın ilerlemesiyle yüz kemiklerinde az miktarda da olsa erimeler meydana gelir. Bu erime kemikleri saran yumuşak dokuyu gevşetir, kolajen dokuyu zayıflatır ve ciltte gevşeme, çöküntü, sarkma ve kırışıklık oluşmasına neden olur. Stres ve güneş gibi dış faktörler de bu süreci hızlandırmaktadır. Yüz ve boyun germe cerrahisiyle hasta, yüz cildinde ve boynunda daha sıkı ve canlı bir görüntüye sahip olmaktadır.

Yüz ve Boyun Germe Operasyonu Adayları Kimlerdir?

Yaşa bağlı olarak dudak ve burun çevresinde oluşan kırışıklıklar, yanakta oluşan çöküntüler, çenede oluşan çöküntüler gibi yüzün daha çok alt kısmında oluşan kırışıklık, sarkma ve çöküntüleri azaltmak ve daha sıkı ve canlı bir deriye sahip olmak isteyen hastalar için yüz ve boyun germe operasyonu idealdir.

Hasta adayları unutmamalıdır ki alın, şakak ve göz altında meydana gelen kırışıklık, sarkma ve çöküntüler için yüz ve boyun germe operasyonu kısıtlı etkiye sahiptir. Bu alanlar için ayrıca alın – şakak germe ve kaş kaldırma ve göz altı torbası alınması gibi işlemler yapılmaktadır. Yüz ve boyun germe operasyonu esnasında bu işlemler de yapılabilmektedir. Alın-şakak germe ve kaş kaldırma, göz altı torbası aldırma işlemleriyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için bu sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz).

Ameliyat Öncesi Muayene

Yüz ve Boyun Germe ameliyatı olmayı düşünen hasta adayları öncelikle uzman bir plastik cerrahtan görüş almalıdır. Soyep olarak biz muayene esnasında hastayla ilgili şu konuları gözlemlemekteyiz:

  • Hastanın ameliyatla ilgili beklentilerinin gerçekçiliği
  • Hastanın ruhsal sağlığı
  • Hastanın medikal geçmişi ve varsa hastalıkları
  • Hastanın varsa alerjileri
  • Hastanın kullandığı ilaçlar
  • Hastanın varsa sigara, alkol veya uyuşturucu kullanımı

Muayene sonucunda doktorlarımız bu konuları teşhis ettikten sonra hastanın ameliyata ihtiyacı olup olmadığına ve eğer ihtiyaç varsa da ne tür bir operasyon yapılacağına karar vermektedirler.

Operasyondan 3 hafta önce hasta sigara içmeyi bırakmalı, aspirin kullanmamalı ve tansiyonu stabil olmalıdır.

Operasyonla İlgili Bilgiler

Yüz germe işleminde kulak arkası, kulak ön içi ve saçlı deri içinden kesi yapılarak operasyona başlanır. Deri altında germe sağlanarak bölgenin gergin olması sağlanmaktadır. Boyunda da fazla birikmiş yağ alınır ve sarkmış kas yapısı toparlanır.

Operasyon Sonrası

Operasyon sonrasında yüzde hafif şişlik ve boyun kısmında hafif morluk oluşmaktadır. Bu şişlik ve morluklar 1 hafta içinde büyük oranda azalacaktır.

Operasyon sonrasında iyileşme sürecinde sigara içilmesi deriyi besleyen kılcal damarları tıkayarak iyileşme sürecini olumsuz etkiler. Dolayısıyla iyileşme sürecinde sigara içilmemelidir.

Operasyon sonrasında yaklaşık 3 gün evde dinlenmekte fayda vardır. 1 hafta içinde tüm dikişler alınır ve hayat rutininize büyük oranda geri dönebilirsiniz. 3 hafta sonra egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz.

Operasyon Sürecine Genel Bakış

Operasyon süresi Yaklaşık 4 saat
Hastanede Kalış Süresi 1 gece
Anestezi Genel
İyileşme Süresi 7-10 gün
Operasyonun Gerçekleştirileceği Hastane Acıbadem International Hastanesi
Tam Sonuç Alınması 1-3 ay
Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?