Vajina Estetiği – Soyep Aesthetics

Vajina Estetiği Nedir?

Vaginoplasti veya daha yaygın kullanımıyla vajina estetiği, kadınlarda zamanla veya doğumdan sonra vajinada genişleme ve yıpranma gibi bozulmaların düzeltildiği genital estetik cerrahi operasyonudur. Daha yaygın biçiminde vaginoplasti, vajina estetiği veya vajina daraltma operasyonu olarak da bilinmektedir. Son yıllarda bu genital estetik cerrahi operasyonu kadınlar arasında çok popüler hale gelmiştir.

 

Vajina Estetiği Niçin Yaptırılır?

Yaş ilerledikçe kadınlarda yapısal olarak vajinal genişlemeler oluşabilmektedir. Normal doğumlarda da vajina yırtılmaları ve genişlemeleri de meydana gelmektedir. Bu genişlemeler cinsel birleşme esnasında tatminsizlik ve kötü bir cinsel deneyim yaşamalarına neden olabilmektedir. Ayrıca kadınlarda vajinadan gaz ve idrar kaçırma problemlerine de neden olabilmektedir. Vajinanın fazla genişlemesinden dolayı tamponların düşmesi bile meydana gelmektedir.

Bu tür sorunlar kadınlarda cinsel isteksizlik, özgüven eksikliği gibi psikolojik sorunlara neden olabilmektedir.  Vaginoplasti ile vajinadan gerçekleşen bu genişlemeler düzeltilmekte, kadınların daha iyi bir cinsel birleşme deneyimi yaşamasına ve özgüvenlerinde artışa neden olmaktadır.

 

Vaginoplasti Adayları Kimlerdir?

  • Doğum sonrası vajinada yırtılma ve genişleme olan kadınlar
  • Yaşın ilerlemesiyle vajinal genişlemeye sahip olan kadınlar
  • Genetik olarak geniş vajinaya sahip olan kadınlar
  • Vajinal bölgede travma veya hasara sahip kadınlar

 

Operasyon Öncesi Muayene

Vaginoplasti yaptırmayı düşünen hasta adayları öncelikle uzman bir plastik cerrahtan görüş almalıdır. Soyep olarak biz muayene esnasında hastayla ilgili şu konuları gözlemlemekteyiz:

  • Hastanın operasyonla ilgili beklentilerinin gerçekçiliği
  • Hastanın ruhsal sağlığı
  • Hastanın medikal geçmişi ve varsa hastalıkları
  • Hastanın varsa alerjileri
  • Hastanın kullandığı ilaçlar
  • Hastanın varsa sigara, alkol veya uyuşturucu kullanımı

Hasta adayı operasyondan önce sigara, alkol ve aspirin gibi kan sulandırıcıları bırakmalıdır.

 

Operasyonla İlgili Bilgiler

Vaginoplasti operasyonunda yapılacak vajina daraltma oranı, doktorun hasta ile görüşmesi ve muayenesi sonucu genişlemenin miktarının belirlenmesiyle karar verilir.

Operasyon sırasında vajinanın iç kısmına kesi yapılır. Bu bölgedeki fazla dokular alınır. Gevşemiş kas dokuları sıkılaştırılır. Operasyon bitiminde vajinanın iç kısmına eriyen yatay dikişler atılır.

 

Operasyon Sonrasında

Vaginoplasti ameliyatı esnasında yapılan kesi vajinanın içinde kaldığı izler görünmemektedir. Hasta ameliyat sonrası birkaç gün ağrı yaşayabilmektedir. Bu ağrılar için ağrı kesici önerilir.

Ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra hasta günlük rutin yaşamına dönebilir. Ancak hasta en az 6 hafta boyunca tampon kullanmamalı ve cinsel ilişkiye girmemelidir.

Operasyon Sürecine Genel Bakış

Operasyon süresi Yaklaşık 1 saat
Hastanede Kalış Süresi Kalış Yok
Anestezi Lokal veya Genel
İyileşme Süresi 1 Hafta
Operasyonun Gerçekleştirileceği Hastane Acıbadem International Hastanesi
Tam Sonuç Alınması 6 hafta
Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?