Göz Kapağı Estetiği – Soyep Aesthetics
surgery_slide_01

Göz Kapağı Estetiği  – Blefaroplasti Nedir?

Yaşımız ilerledikçe ve güneş ışınları, yer çekimi, sigara ve alkol içilmesi, stres, uykuda düzensizlik ve hava kirliliği gibi dış etmenlerin de etkisiyle ciltte elastikiyet kaybı ve sarkmalar meydana gelmektedir. Blefaroplasti, veya daha popüler terimiyle göz kapağı estetiği, göz kapaklarına ve göz çevresine uygulanan, sarkma, kırışıklık ve torbalanma istenmeyen sonuçları ortadan kaldırmaya yönelik uygulanan plastik cerrahi operasyonudur.

 

Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti Niçin Yaptırılır?

Cildimiz zaman geçtikçe elastikiyetini kaybetmeye başlar. Bu elastikiyet kaybı ile birlikte göz kapaklarında sarkma olur ve fazla deri bu bölgede toplanır. Üst göz kapağında sarkmalar, görme açısında azalmaya neden olabilir. Alt göz kapağındaki sarkmalar ise torbalanmaya ve ciltte renk değişimine neden olmaktadır. Göz kenarlarında ise zamanla kazayakları dediğimiz kırışıklıklar meydana gelmektedir. Tüm bu sarkma ve kırışıklıklar yüze yaşlı, yorgun ve mutsuz bir görüntü vermektedir.

Blefaroplasti ameliyatıyla birlikte hastanın yüzünde daha canlı, dinç ve genç bir görünüm oluşmaktadır.

Alın – şakak germe & kaş kaldırma ameliyatları kısmen ve dolaylı olarak göz kapağındaki bu sarkma ve kırışıklıkların düzelmesine yardımcı olmaktadır. Blefaroplasti ameliyatları da birçok durumda alın – şakak germe & kaş kaldırma ameliyatlarıyla birlikte yapılmaktadır. Alın – şakak germe & kaş kaldırma ameliyatlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için hizmetlerimiz sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti Ameliyatı Adayları Kimlerdir?

Blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ameliyatını 18 yaşını doldurmuş, fiziksel veya ruhsal sağlık problemi olmayan her hasta olabilmektedir. Ancak genellikle bireylerin 35 yaşından sonra göz kapaklarında sarkma, torbalanma ve göz etrafında kırışıklılıklar daha belirgin hale gelmeye başladığı için bu yaştan itibaren blefaroplasti daha fazla tercih edilmektedir.

 

Ameliyat Öncesi Muayene

Blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ameliyatı olmayı düşünen hasta adayları öncelikle uzman bir plastik cerrahtan görüş almalıdır. Soyep olarak biz muayene esnasında hastayla ilgili şu konuları gözlemlemekteyiz:

 

  • Hastanın ameliyatla ilgili beklentilerinin gerçekçiliği
  • Hastanın ruhsal sağlığı
  • Hastanın medikal geçmişi ve varsa hastalıkları
  • Hastanın varsa alerjileri
  • Hastanın kullandığı ilaçlar
  • Hastanın varsa sigara, alkol veya uyuşturucu kullanımı

Hasta adayı operasyondan en geç 15 gün önce sigara, alkol ve aspirin gibi kan sulandırıcıları bırakmalıdır.

Muayene sonucunda doktorlarımız bu konuları teşhis ettikten sonra hastanın ameliyata ihtiyacı olup olmadığına ve eğer ihtiyaç varsa da ne tür bir operasyon yapılacağına karar vermektedirler.

 

Operasyonla İlgili Bilgiler

Blefaroplasti 2 yöntemle yapılır. İlki ve daha eski yöntem olan göz kapağının dışından yapılan göz kapağı estetiğidir.

İkinci yöntem ise göz kapağının iç kısmında müdahale ile yapılır. Bu yönteme transkonjunktival göz kapağı estetiği denir. Biz Soyep olarak daha az iz bırakması ve ameliyat sonrası toparlanma sürecinin daha kolay olması nedeniyle bu yöntemi uygulamaktayız.

Blefaroplastide göz altındaki ve üstündeki fazla deri ve kas dokuları alınmaktadır. Göz altındaki yağ paketçiklerinin bir kısmı alınmakta ve kalanları da göz altı çukuruna yayılmaktadır.

 

Operasyon Sonrasında

Blefaroplasti (göz kapağı estetiği) sonrasında gözde ve etrafında kızarıklık ve şişlik oluşmaktadır. Bu şiş ve kızarıklıkların azaltılması için buz presi uygulayabilirsiniz. Dikişlerin üzerindeki bandajlar 3 gün içinde kaldırılmaktadır. Dikişler de 1 hafta sonra alınmaktadır. Bu sürede de şişlik ve kızarıklıklar büyük oranda azalmaktadır.

Operasyon Sürecine Genel Bakış

Operasyon süresi Yaklaşık 1 saat
Hastanede Kalış Süresi Kalış yok.
Anestezi Lokal veya Genel
İyileşme Süresi 7 gün
Operasyonun Gerçekleştirileceği Hastane Acıbadem International Hastanesi
Tam Sonuç Alınması 2 hfata
Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?