Sakal ve Bıyık Ekimi – Soyep Aesthetics

Sakal bölgelerindeki kıl özellikleri farklıdır, saçlı deriye göre kökün deri altındaki yerleşim yeri de farklılıklar içerir. Ekim yapılacak bölge kıl yapısına uygun alanlardan en ince punch’lar ve mikromotor kullanılarak tek folikül içerecek şekilde greftler alınır. Sakal ve Bıyık ekilecek alanda uygun yönde ve uygun derinlikte, uygun genişlikte ve uygun sıklıkta kanallar açılır. Kanallara yerleştirilen foliküller çıktıktan sonra kıl üretmeye devam ederler ve bu kılları bir süre kesmek gerekir. Daha sonraki zamanlarda bulunduğu bölgeye uyum gösteren folikül orijinal kıllara yakın kıl üretmeye başlar. Erkekler için saçlar kadar sakal ve bıyık da görünüm açısından oldukça önemlidir.

 

Sakal veya Bıyık Dökülme Sebepleri Nelerdir?

Sakal ve bıyık dökülmesinde en önemli faktör genetiktir.

– Otoimmün hastalıklar, cilt hastalıkları, erkeklik hormonu, testosteron düşüklüğü dökülmeye sebep olabilir. Saçları tekrar kazandırmak için uygulanan kozmetik ürünler ve ilaçlar yetersizdir. Bu yüzden kalıcı ve somut sonuçlar elde etmek için sakal ve bıyık ekimi yapılması en uygun çözümdür.

Sakal ve Bıyık nakli kimlere yapılabilir?

Sakal ve bıyığı hiç olmayan, seyrek olduğunu düşünen, sakal bölgelerinde saçkıran benzeri boşluk alanları olan herkese sakal ve bıyık ekimi yapılabilir. Yara izi olan bölgelere de ekim yapılabilmektedir.

İşlem nasıl Gerçekleştirilir?

Saç ekiminde olduğu gibi, ense bölgesinden saç kökleri alınır ve ekim yapılacak bölgeye nakil yapılır. 2 – 3. ayın sonunda gözle görülür sonuçlar elde edilir. Nakil edilen saç kökleri kısa zamanda, ekildiği bölgenin yapısını ve görünümünü kazandığından dolayı doğal bir görünüm elde edilir.

Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?