Alın Şakak Germe ve Kaş Kaldırma – Soyep Aesthetics
Soyep Estetik

Alın, Şakak Germe ve Kaş Kaldırma Nedir?

Yüzümüz yaşamın tüm yorgunluklarını ve izlerini yansıtmaktadır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ve genetik koşulların da etkisiyle alnımızda yatak ve derin çizgilenmeler, kaşların arasında dikey çizgilenmeler, deride düşüklükler meydana gelmektedir. Alın – şakak germe ve kaş kaldırma, bu çizgilenmeleri ve düşüklüklerin düzeltilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir.

Niçin Yaptırılır?

Yaşla birlikte kolajen üretiminin azalması ciltte de elastikiyet kaybına neden olmaktadır. Bu elastikiyet kaybı ciltte sarkmalara ve kırışıklıklara neden olur. Sarkan deri, kaşları olması gereken yerden daha aşağıya kaydırır, yüzün orantısını bozar, görüş açısında azalmaya ve göz kapağı sorunlarının yaşanmasına neden olur. Gözün etrafındaki kırışıklıkları azaltmada da faydalı bir operasyondur. Ayrıca kırışıklık ve sarkmalar yüzde yaşlı ve yorgun bir görüntüye neden olmaktadır. Alın – şakak germe ve kaş kaldırma operasyonu ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek, daha genç ve sağlıklı bir görüntüye sahip olmak için yaptırılır.

Alın – Şakak Germe &Kaş Kaldırma Operasyonu Adayları Kimlerdir?

Alın – şakak germe ve kaş kaldırma operasyonunu aşağıdaki konulardan rahatsız olan hasta adayları yaptırabilirler:

 • Alnındaki yatay çizgileri yok etmek isteyenler
 • Kaş arasındaki dikey çizgileri yok etmek isteyenler
 • Yaşın ilerlemesiyle kaşlarında düşme olan ve görüş açısında azalma olanlar
 • Üst göz kapağında sarkma olanlar
 • Cildin sarkmasıyla birlikte yorgun ve mutsuz bir yüz görünümüne sahip olanlar
 • Gözlerin etrafındaki çizgileri azaltmak isteyenler

 

Hasta adayları öte yandan şunu unutmamalıdır ki botoks enjeksiyon yöntemlerinin gelişmesiyle ameliyatsız bir şekilde alın – şakak germe ve kaş kaldırma operasyonuna benzer sonuçlar alınabilmektedir. Cerrahi operasyona kıyasla daha az kalıcı olan bu yöntemler daha basit olduğu için tercih edilebilir. Botoks uygulamalarımızla ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ameliyat Öncesi Muayene

Yüz ve Boyun Germe ameliyatı olmayı düşünen hasta adayları öncelikle uzman bir plastik cerrahtan görüş almalıdır. Soyep olarak biz muayene esnasında hastayla ilgili şu konuları gözlemlemekteyiz:

 • Hastanın ameliyatla ilgili beklentilerinin gerçekçiliği
 • Hastanın ruhsal sağlığı
 • Hastanın medikal geçmişi ve varsa hastalıkları
 • Hastanın varsa alerjileri
 • Hastanın kullandığı ilaçlar
 • Hastanın varsa sigara, alkol veya uyuşturucu kullanımı

Muayene sonucunda doktorlarımız bu konuları teşhis ettikten sonra hastanın ameliyata ihtiyacı olup olmadığına ve eğer ihtiyaç varsa da ne tür bir operasyon yapılacağına karar vermektedirler.

 

Operasyonla İlgili Bilgiler

Alın – şakak germe operasyonu genellikle açık yöntem ve son zamanlarda gelişen endoskopik germe yöntemiyle yapılmaktadır. Biz, görünür iz bırakmaması sebebiyle kapalı yöntem olan endoskopik germe işlemini tercih etmekteyiz.

Endoskopik alın – şakak germe işleminde saç çizgisinin 1 santimetre kadar gerisinden 3 küçük delikten girilerek sarkan dokuyu germekte ve bu sarkan dokuyu eriyen vidalarla sabitlemekteyiz.

Operasyon Sonrası

Operasyon sonrasında alında ve gözlerde hafif bir şişlik ve morarma olmaktadır. Aynı zamanda uyuşukluk ve gerginlik hissi de olmaktadır.

Sargılar 2 gün sonra açılmaktadır. Dikişler ise 5-7 gün sonra alınmaktadır.

Hasta operasyondan 2 hafta sonra günlük rutinine geri dönebilir. 2 ay egzersiz yapmaması, darbelere dikkat etmesi ve güneş ışığından korunması gerekmektedir.

Operasyon Sürecine Genel Bakış

Operasyon süresi Yaklaşık 2 saat
Hastanede Kalış Süresi Kalış Yok.
Anestezi Genel
İyileşme Süresi 7-10 gün
Operasyonun Gerçekleştirileceği Hastane Acıbadem International Hastanesi
Tam Sonuç Alınması 1-3 ay arasında
Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?