Dolgu Uygulamaları – Soyep Aesthetics

Dolgu Uygulamaları Nedir?

Dolgu (Dermal dolgu)  zamanla yüzde oluşan kırışıklık ve çizgileri azaltıp cilde hacim ve dolgunluk kazandırmaya yarayan bir estetik işlemdir.

Dolgu Uygulamaları Niçin Yaptırılır?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte deri altında yağ kaybı oluşmaktadır. bu durum kas dokularını ve deriyi yakınlaştırmakta, yüz çizgilerini daha belirgin hale getirmekte ve kırışıklıklara neden olmaktadır. Aynı zamanda cilt zamanla hacim de kaybetmektedir. Güneş ışınlarına maruz kalmak, yaşam tarzı ve genetik faktörler de bu sonuçlarda etkilidir.

Dolgu yöntemiyle yüzdeki yaşanan hacim kaybı, kırışıklık ve çizgiler azaltılmaktadır. Dolgu ile yanak ve elmacık kemikleri daha belirgin hale getirilmektedir. Dudaklar da dolgu ile daha hacimli bir görüntü kazanır.

Yüz dışında dolgu memelerin ve kalçanın daha belirgin hale getirilmesi amacıyla da uygulanmaktadır.

 

Dolgu Adayları Kimlerdir?

  • Yüzde çizgi ve kırışıklıklardan rahatsız olan ve daha hacimli bir cilde sahip olmak isteyen bireyler
  • Daha dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak isteyen bireyler
  • Daha belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak isteyen bireyler
  • Daha dolgun memelere sahip olmak isteyen kadınlar
  • Daha dolgun kalçalara sahip olmak isteyen kadınlar

Operasyonla İlgili Bilgiler

Dolgu işlemi yüz ve boyun germe veya alın, şakak germe gibi işlemlere kıyasla çok daha basit ve uygun maliyetli bir işlemdir. Ancak germe işlemleri gibi kalıcı değildir. Dolgular uygulanan dolgu malzemesine, hastanın cilt yapısına ve cildine nasıl baktığına göre birkaç ay ila birkaç yıl arasında kalıcılık göstermektedir.

Dolgu bir enjeksiyon işlemidir. Dolgu malzemesi ise farklılık göstermektedir:

1. Hyaluronik Asitli Dolgular

Hyaluronik asit vücutta bağ dokularda, bazı kıkırdak dokularda ve diğer dokularda doğal olarak bulunmaktadır. Bu dolgu türü enjekte edilen hastaların ciltlerindeki kırışıklık ve çizgiler azalmaktadır. Vücudun doğal kolajen üretimine de olumlu etkisi olduğuna dair çalışmalar vardır. Dolayısıyla dolgu ihtiyacı zamanla azalabilmektedir.

2. Sentetik Dolgular

Bu dolgu çeşitleri vücutta doğal olarak bulunmayan ve laboratuar ortamında sentetik olarak üretilen dolgulardır. Bu nedenle vücutta çözünüp parçalanması daha fazla sürer ve kalıcılığı doğal dolgulara kıyasla daha fazladır. Ancak yan etki çıkma olasılığı da daha fazladır. Biz Soyep olarak sentetik dolgu kullanmamaktayız.

3. Kolajen Dolgular

Bu dolgular da genellikle sentetik olarak üretilen kolajen dolgularıdır.

4. Otolog Yağ Dolguları

Bu dolgular hastanın kendi vücudundaki donör bölgelerinden (genellikle karın, kalça veya uyluk bölgesi) liposuction yöntemiyle alınan yağ hücreleri saflaştırıldıktan sonra hastanın dolgu uygulanacak bölgesine enjekte edilmesiyle uygulanır. Bu dolgu yöntemi liposuction cerrahi yöntemi gerektirdiği için diğer dolgulardan daha zor bir yöntemdir. Ancak diğer dolgu yöntemlerine göre genellikle daha kalıcıdır. Yıllar boyunca sürecek kalıcılığa sahip olabilir.

Yanlış dolgu uygulanması durumunda yüzde veya vücutta asimetri ve kötü görüntü oluşabilir. Ayrıca yanlış dolgu malzemesi kullanılması morluk, şişlik ve kızarıklık gibi kötü reaksiyonlara yol açabilir. Bu nedenlerle her ne kadar kolay bir işlem gibi gözükse de uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Soyep’te dolgu malzemesi olarak en yüksek kalite standardında ve bilinen dolgu malzemeleri tercih edilmektedir.

 

Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?