Botoks İşlemleri – Soyep Aesthetics

Nedir?

Botoks, Clostridium botulinum bakterisinden elde edilen nörotoksik proteinden elde edilen bir ilaçtır. Botoks uygulanan bölgelerdeki sinir aktarımını durur ve bölgedeki kasları felç eder. Bu şekilde botoks kırışıklıkların giderilmesi, terlemenin azaltılması ve migren tedavisinde rol alır.

 

Niçin Yaptırılır?

Yaşın ilerlemesi, güneşe fazla maruz kalma, genetik faktörler ve mimiklerin fazla kullanılması nedeniyle yüzde alın, kaş arası, göz çevresi ve dudak çevresinde kırışıklıklar oluşmaktadır. Bu kırışıklıklar yüzde yaşlı ve kızgın bir ifade oluşturmaktadır. Botoks sayesinde kırışıklık olan bölgedeki kaslarınk hareketi zayıflatılır ve ciltte katlanmayı azaltarak kırışıklıkları azaltmaktadır.

Bazı bireylerde genetik faktörler, egzersiz ve beslenme şekli ve strese bağlı psikolojik nedenlerden dolayı aşırı terleme rahatsızlığı görülmektedir. Bu durum bireylerde ter kokusu şikayeti ve kıyafetlerde oluşan ter izinden dolayı utanma ve özgüven kaybına yol açabilmektedir. Özellikle koltuk altı ve avuç içi bölgelerinde görülen aşırı terlemeyi azaltmak için bölgedeki ter bezlerine botoks enjekte edilerek ter bezleri ile sinir aktarımı durdurularak ter bezlerinin çalışması azaltılmakta, aşırı terleme engellenmektedir.

Migren ağrısı olan bireyler de kafa ve boyun bölgelerinde spesifik alanlara yapılan botoks enjeksiyonuyla migren ağrılarından kurtulabilmektelerdir.

 

 

Botoks Adayları Kimlerdir?

  • Alın, kaş arası, göz etrafı, dudak etrafı ve boyun bölgesinde kırışıklık olan bireyler
  • Migren ağrısı çeken bireyler
  • Aşırı terleme sıkıntısı çeken bireyler

 

Operasyonla İlgili Bilgiler:

Clostridium botulinum bakterisinden elde edilen özel bir ilaç olan Botoks, enjeksiyon yöntemiyle istenilen bölgeye uygulanır. Kolay bir operasyon gibi gözükse de uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Yanlış botoks uygulanması durumunda yüzde asimetrik ve istenmeyen görüntüler oluşabilmektedir. Ayrıca yine yanlış uygulanması durumunda migren ve aşırı terleme sorununu da çözmez. Dolayısıyla kesinlikle uzman hekimler tarafından uygulanması gerekmektedir.

Botoks kalıcı bir yöntem değildir. Uygulamadan yaklaşık 3-4 ay sonra kaslarda kısmı hareket başlamakta, yaklaşık 6 ay sonra ise botoks etkisini tamamen yitirmektedir. Dolayısıyla botoksun 4-6 ayda bir tekrarlanması gerekmektedir. Uzman hekimler tarafından uygulanan botoks işlemi bireye hayatı boyunca uygulanabilir.

Bağlantı Kur!
💬 Müşteri Temsilcisine Bağlan!
Selam,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?